Hokejowy wynik w Sokołowicach

W niedziele Perła Węgrów grała o punkty na trudnym terenie rywala. Mecz z Sokołowicami zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3:7. Było to dla nas ciężkie spotkanie, choć ostateczny wynik może na to nie wskazywać.

Węgrów odrobił lekcje z ostatniego spotkania na obiekcie w Sokołowicach. Drużyna gospodarzy na swoim terenie wykorzystuje atut małego boiska tworząc najgroźniejsze akcje po mocnych wrzutach z out'u prosto w pole karne rywala. Przed meczem trener Norbert Kowalski uczulał zawodników z Węgrowa na taką grę przeciwnika i choć rywal dwukrotnie zdołał dopiąć swego strzelając nam własnie w taki sposób bramkę, udało nam się wykonać założenia meczowe.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia naszej drużyny. Małe boisko nie pozwalało na krótkie rozgrywanie piłki, dlatego w tym meczu postawiliśmy na długie podania do napastników i to przyniosło zamierzony efekt. Już w 10 minucie Węgrów prowadził 2:0 po tym gdy w sytuacji sam na sam znaleźli się Stanisławski oraz Banach. Sokołowice szybko odpowiedziały bramką kontaktową, jednak na to Węgrów także miał odpowiedź w postaci dwóch kolejnych bramek. Do przerwy mieliśmy wynik 4:1, wszystko wskazywało na to, że Węgrów zmierza po pewne zwycięstwo w tym meczu.

Po wznowieniu gry pojedynek znacząco się dla nas skomplikował. Gospodarz zdołał strzelić po wrzucie piłki z outu (2:4) a zaraz potem za faul na 17 metrze własnej połowy czerwoną kartką ukarany został defensor Perły Mariusz Olszewski i własnie z tamtego miejsca po mocnym strzale z rzutu wolnego drużyna z Sokołowic po raz kolejny złapała z nami kontakt (3:4). Węgrów musiał szybko się pozbierać i w osłabieniu radzić sobie przez kolejne 30 minut meczu. Jak się potem okazało bramka na 3:4 wpłynęła pozytywnie na grę naszego zespołu. Do końca spotkania tylko Węgrów strzelał już gole a mecz ostatecznie zakończył się hokejowym wynikiem 3:7. Dobre zawody w napadzie rozegrał Dawid Stanisławski, który tego dnia zdobył aż 6 bramek!

Ważne 3 punkty powędrowały na konto naszej drużyny. Do końca sezonu rozegramy jeszcze 3 mecze. W najbliższą niedzielę czeka nas trudny pojedynek z Piastem Dobrzeń, o tym jednak w osobnym artykule. Perła!