(Nie)pewne zwycięstwo z Sokołem.

W 9. kolejce sezon do Węgrowa zawitał Sokół Sokołowice. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 4:3, choć w pewnym momencie mieliśmy nad rywalem 3-bramkową przewagę, nie obeszło się od nerwowej końcówki tego pojedynku.

Mecz rozpoczął się od szybkiego strzelonego gola przez naszą drużynę, bowiem już w 5 minucie drogę do bramki znalazł Dawid Stanisławski. Dalszy przebieg spotkania to liczne faule w środku pola oraz spora ilość stworzonych dogodnych jednak niewykorzystanych sytuacji przez drużynę gospodarzy. Wynik udało się podwyższyć dopiero w 36 minucie spotkania po strzale z rzutu karnego. "Jedenastkę" pewnie wykonał Daniel Krasinkiewicz dając naszym dwubramkowe prowadzenie do przerwy.

Po przerwie Perła kontynuowała grę z pierwszej połowy, co pozwoliło cieszyć się nam z kolejnego trafienia i już 3-bramkowej (zdawało się) pewnej przewagi. Wszystko wskazywało na to, że Perła zmierza po kolejne wysokie zwycięstwo nad rywalem. Gra odmieniła się jednak po trzecim strzelonym golu. Nie wiadomo czego skutkiem było nagłe pogorszenie gry defensywnej naszej drużyny. Czy to rozluźnienie po kolejnej strzelonej bramce, czy też skutek wprowadzonych zmian... Węgrów dalej stwarzał sobie sytuacje określane mianem stuprocentowych, lecz do głosu zaczęli dochodzić również rywale. Nam brakowało dokładności w wykończeniu, przeciwnicy natomiast zdołali przypieczętować swoje sytuacje dwoma trafieniami. W 65 minucie, gdy do własnej bramki niefortunnie piłkę skierował Marek Kowalczyk oraz w 70 minucie po strzale z bliskiej odległości. Końcowe minuty spotkania przypominały ubiegłotygodniowy mecz naszej drużyny z Widawą Stradomia. Wymiana strzałów z jednej oraz drugiej strony. Bramka na 4:2 naszego zespołu oraz szybka odpowiedź drużyny przeciwnej i ostateczny wynik 4:3 po bardzo nerwowej końcówce.

Po gwizdku kończącym spotkanie Węgrów mógł cieszyć się z kolejnych ciężko wywalczonych punktów, jest to nasze 7 zwycięstwo w tegorocznym sezonie i w dalszym ciągu utrzymujemy pozycję vice-lidera ze stratą 2 punktów do pierwszego miejsca.

W najbliższą niedzielę czeka nas ostatni mecz przed pauzą a rywalem naszej drużyny będzie Piast Dobrzeń. Już teraz serdecznie zapraszamy na mecz do Dobrzenia; godzina 14:00.