Ostatni mecz jesieni bez punktów...

Mecz 13. kolejki sezonu 2014/15 zakończył się sensacyjną porażką naszej drużyny w Lipce, 5:3. Węgrów po 4 straconych bramkach ze stałych fragmentów gry musiał uznać wyższość rywala. Zagraliśmy bardzo słabo w defensywie, brakowało krycia co raz po raz wykorzystywał rywal. Było to nasze ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej.

Po raz kolejny borykaliśmy się z kadrowymi brakami. W bramce znowu nie wystąpił nasz nominalny bramkarz Daniel Klemka, zabrakło także obrońców Adriana Dulnika oraz Stanisława Szostaka. Nieobecny był również rozgrywający naszej drużyny - Wiesław Kozioł. Nie może być to jednak wytłumaczeniem naszej słabej gry w Lipce.

Mecz zaczął się od szybko strzelonej bramki przez drużynę gospodarzy. Podaniem za linię obrońców obsłużony został gracz drużyny przeciwnej a ten strzałem nad bramkarzem umieścił piłkę w siatce, jak się potem okazało był to jedyny stracony gol naszej drużyny nie po stałym fragmencie gry. Gola na 2:0 straciliśmy 10 minut później, gdy po wznowieniu gry z rzutu wolnego w naszym polu karnym zabrakło krycia i zawodnik drużyny przeciwnej z 5 metra głową pokonał Piotra Baste. Węgrów odpowiedział bramką kontaktową, kiedy arbiter spotkania wskazał na "jedenastkę" po faulu na Kamilu Dulniku. Z wapna pewnie uderzył Dawid Stanisławski (2:1). Niedługo później przepięknym strzałem z rzutu wolnego z 35 metra popisał się zawodnik WKS'u i mieliśmy 3:1. Do końca pierwszej połowy po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Dawid Stanisławski a drużyna gospodarzy wróciła do strzelania z rzutów rożnych. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 4:2.

Po wznowieniu gry Węgrów rozpoczął szaleńczy atak. Raz po raz ostrzeliwaliśmy bramkę przeciwnika jednak swój dzień miał golkiper Lipki i długo nie mogliśmy podsumować swoich sytuacji bramką. Przełamanie przyszło dopiero gdy w polu karnym sfaulowany został Daniel Krasinkiewicz a gola po raz kolejny z "jedenastki" zdobył "Batman". Szanse na remis straciliśmy po kolejnej bramce z rzutu rożnego. Mecz zakończył się wynikiem 5:3.

Po tym spotkaniu zawodników Perły czeka przerwa od ligowych spotkań, rundę jesienną zakończyliśmy na pozycji vice-lidera z dorobkiem 25 punktów. Jeśli dobrze przepracujemy zimę, w dalszym ciągu mamy szansę powalczyć o mistrzostwo klasy B.