Węgrów z cennymi punktami w Ligocie Pięknej

W 6. kolejce sezonu nasz zespół o punkty walczył w wyjazdowym spotkaniu w Ligocie Pięknej. Mecz z Gromem zakończył się zwycięstwem Perły 1:3. Węgrów z kolejnym kompletem punktów wraca do domu. Brawo!

Ciężki mecz na trudnym terenie zakończył się naszym zwycięstwem i choć rywal pierwszy wyszedł na prowadzenie, Węgrów zdołał obrócić losy spotkania na swoją korzyść. Grom lepiej rozpoczął zawody. Już pierwsza ich akcja zakończyła się bramką. Perła od początku meczu musiała gonić wynik. Do przerwy udało nam się odrobić straty. Gola dla naszych zdobył Brajan Batog, który odnalazł się w zamieszaniu w polu bramkowym przeciwnika przy wznowieniu gry z rzutu rożnego (1:1).

Po przerwie swoje trafienie zaliczył Mateusz Łaskawski dając nam prowadzenie (1:2). Popularny "Kuna" podłączył się w akcji ofensywnej naszego zespołu, po podaniu za linię obrony przeciwnika znalazł się w sytuacji sam na sam, których nie zwykł marnować. Grom długo utrzymywał kontakt, lecz wszystko wyjaśniło się w 80 minucie spotkania. Skrzydłem z piłką zabrał się Kamil Dulnik i asystą obsłużył Adriana Lipkę. Snajper Perły z niedużej odległości umieścił piłkę w siatce ustalając wynik spotkania na 1:3.

Węgrów zanotował kolejne zwycięstwo utrzymując kontakt z liderującą Kometą Kryniczno. Powoli wyłaniają się najsilniejsze zespoły ligi. Aktualnie na czele są 4 drużyny (Kometa Kryniczno, Sparta Skarszyn, Perła Węgrów, LKS Krzyżanowice), które zebrały taką samą ilość punktów (15) i tylko bilans bezpośrednich spotkań decyduje o ich pozycjach w tabeli. Bliski kontakt z najlepszymi utrzymuje Tomtex Widawa Wrocław (13 punktów).