Zwycięskie derby z Dobrzeniem

W 23. kolejce sezonu nasza drużyna podejmowała na własnym obiekcie, rywala zza miedzy, Piast Dobrzeń. Derby zakończyły się okazałym zwycięstwem naszego zespołu. Do przerwy utrzymywał się jednobramkowy remis, jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść gospodarza spotkania. Perła notuje kolejny komplet punktów tym samym węgrowska twierdza w rundzie wiosennej pozostaje nie zdobyta.

Węgrów mógł drużynę gości wypunktować już w pierwszej połowie spotkania, brakowało wykończenia składnie przeprowadzanych akcji. Wynik 1:1 w pierwszej części zawodów nie odzwierciedlał przebiegu pojedynku. Perła od pierwszych minut kontrolowała grę raz po raz groźnie atakując bramkę rywala. Drużyna gości zdołała wykorzystać jeden nasz błąd przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy, co momentalnie zakończyło się utratą gola, poza tym rzadko zagrażali bramce naszej drużyny.

Druga część pojedynku rozpoczęła się od mocnego uderzenia Perły. Zaraz po wznowieniu gry ostro zaatakowaliśmy szybko przejmując piłkę i chwilę potem futbolówka znalazła się w siatce przeciwnika (2:1). Dobrzeń w meczu z Perła postawił na grę długimi piłkami, jednak defensywa Perły na nieszczęście rywala w tym meczu była niemal bezbłędna. Podobnie jak w pierwszej części meczu zmarnowaliśmy kilka stuprocentowych sytuacji, ale jeszcze przed końcem spotkania udało się podwyższyć wynik na 3:1 i mecz ostatecznie zakończył się pewnym zwycięstwem naszego zespołu.

Za tydzień czeka nas pauza od ligowych emocji, a kolejne spotkanie dopiero 14.06. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania o punkty. Wydaje się, że Perła powróciła na odpowiednie tory, a węgrowska lokomotywa powoli nabiera prędkości. Walka o podium sezonu pozostaje otwarta. Perła!