Zwycięstwo z Lotnikiem na tydzień przed ligą.

W ostatnim sparingu okresu przygotowawczego nasz zespół odniósł zwycięstwo nad liderem X grupy wrocławskiej kl. "B" Lotnikiem Twardogóra. Mecz zakończył się wynikiem 2:3 (1:2), a bramki dla naszej drużyny strzelili Tomasz Osiewała (2), oraz Dawid Stanisławski.

Perła w spotkaniu wystąpiła w bardziej kompletnym składzie niż to miało miejsce w pojedynku ze Sparta Wrocław, jednak w szeregach naszej drużyny zabrakło kilku istotnych twarzy. Nieobecny był m.in. Daniel Krasinkiewicz, Stanisław Szostak, Adrian Dulnik, Marek Kowalczyk. Nie zagrał również kontuzjowany Wiesław Kozioł, który mecz oglądał z ławki rezerwowych.

W pierwszych minutach spotkania to Lotnik był drużyną dłużej utrzymującą się przy piłce. Groźnie atakowali bramkę Daniela Klemki, jednak górą utrzymywał się golkiper naszej drużyny. Węgrów postawił na kontry i ta taktyka niemal dała nam prowadzenie we wczesnych fragmentach gry. Pierwsze trafienie naszej drużyny przyszło po wznowieniu gry z rzutu rożnego, gdy w polu karnym odnalazł się Tomasz Osiewała i w dużym zamieszaniu odnalazł drogę do bramki przeciwnika dając naszym prowadzenie. Niedługo później ten sam zawodnik w indywidualnej akcji umieścił piłkę w siatce i było już 0:2! Jeszcze przed końcem pierwszej połowy rywale stanęli przed szansą wyrównania, ponieważ dwukrotnie popełniliśmy błąd w defensywie faulując przeciwnika we własnym polu bramkowym. Pierwsza jedenastka została wykonana bezbłędnie (1:2), w drugiej natomiast zawodnik Twardogóry popełnił błąd trafiając jedynie w słupek i na przerwę zeszliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

Po wznowieniu gry sytuacje boiskowe nie uległy zmianie. Lotnik dłużej utrzymywał się przy piłce, jednak gra pod względem stworzonych sobie dogodnych sytuacji była wyrównana. W końcu obrońcom rywala urwał się Dawid Stanisławski i w swoim stylu umieścił piłkę w siatce podwyższając na 1:3. Niedługo przed zakończeniem spotkania Lotnik zdołał zdobyć bramkę kontaktową, jednak więcej goli w pojedynku nie padło i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:3 na korzyść Perły Węgrów.

Już w niedzielę powrócimy na ligowe boiska, nie możemy doczekać się emocji związanych z walką o punkty. W dniu inauguracyjnym rundę jesienną na wyjeździe zmierzymy się z KP Bystre, zapowiedź tego spotkania wkrótce na naszej stronie. Perła!