Nowe postacie w węgrowskiej Perle. Zimowe transfery 2013/14.

Przerwa zimowa to idealny czas, który można poświęcić na pracę nad błędami z pierwszej odsłony sezonu. Czasem jednak sam ciężki trening może nie wystarczyć i jeśli chcemy walczyć o wyższe cele, okres między rundami trzeba wykorzystać także na pozyskanie wzmocnień kadrowych, bez których nie obyłoby się na wiosnę.

Jeśli mamy oceniać swój okres przygotowawczy, to zrobiliśmy wszystko, by pokazać się z lepszej strony w drugiej części sezonu. W zimowym okienku między rundami nasz klub wzbogacił się o 6 nowych graczy. Szczególnie wzmocniona została defensywa naszej drużyny. Nikt nie opuścił szeregów Perły, jednak odczuwalny jest brak Adriana Dulnika, który w jednym ze sparingowych spotkań nabawił się ciężkiej kontuzji. Zawodnik zerwał woreczek stawowy w kostce i po dłuższej absencji nadal nie jest pewne kiedy będzie mógł wrócić do gry w piłkę nożną.

Perła Węgrów w przerwie zimowej wzmocniła się kolejno o:

1. Daniel Klemka, pozycja: bramkarz.

Zawodnik dobrze znany w naszym klubie. Występował w Węgrowie w sezonie, w którym Perła wywalczyła sobie awans do B-klasy. Przez sprawy prywatne zmuszony był do pólrocznej przerwy w grze. Wysoki bramkarz, znakomity przy stałych fragmentach gry przeciwnika, walczący na przedpolu, dobrze grający nogami. Z pewnością będzie jedną z kluczowych postaci naszej drużyny w drugiej odsłonie sezonu.

2. Paweł Chmielewski, pozycja: lewy obrońca

Piłkarz, który wziął udział w większości sparingowych spotkań naszej drużyny w przerwie zimowej. Z każdym kolejnym występem na boisku potwierdza, że jest osobą, której Perła szukała. Dobrze grający w defensywie jak i w destrukcji, zawodnik o dużych umiejętnościach. Zadebiutował w lidze rozgrywając dobre zawody z Polonią Grabowno Wielkie.

3. Dominik Wierdak, pozycja: środek obrony

Stoper, który nie odstaje umiejętnościami gry defensywnej nawet kapitanowi naszej drużyny. Silny, waleczny, dobrze czytający grę. W sparingowych spotkaniach zanotował bardzo dużą ilość odbiorów oraz dobrych interwencji w obronie. Postać, która idealnie pasuje do naszego zespołu. Niestety zawodnik z powodów prywatnych dostępny będzie jedynie na połowie spotkań ligowych.

4. Grzegorz Kalisz, pozycja: obrońca/pomocnik

Posiada duże umiejętności. Jego poprzedni klub to A-klasowa KS Smolna. Wystąpił już w jednym spotkaniu sparingowym oraz ma na swoim koncie pierwsze minuty w lidze. Zawodnik, który jest zawsze dostępny. Obecny na każdym treningu, ciężko pracuje, by zgrać się z resztą zespołu. Wierzymy, że będzie silnym wzmocnieniem naszej drużyny.

5. Norbert Kowalski, pozycja: obrońca/pomocnik

Oczywiście postać Norberta Kowalskiego jest dobrze znana w naszym klubie, jednak kibice nie mieli jeszcze okazji zobaczyć trenera w akcji. W przerwie zimowej stał się on również zawodnikiem naszej drużyny, a więc poza funkcjami trenerskimi może wesprzeć zespół swoją grą. Bardzo dobrze ułożona noga, potrafi idealnie zagrać piłkę. Powoli dochodzi do siebie po ciężkiej kontuzji kolana i jak sam zapowiada, na boisku wystąpi jedynie jeśli sytuacja będzie tego wymagała.

6. Przemek Cygan, pozycja: N/A

Jest to gracz, na którego należy patrzeć w sposób przyszłościowy. Młody, nowo zarejestrowany piłkarz, który nie występował wcześniej w żadnym klubie. Trenował już z naszym zespołem. teraz stał się oficjalnie zawodnikiem Perły Węgrów. Liczymy, że w przyszłości nasza drużyna będzie czerpał korzyści z jego postawy na boisku.