SPOTKANIE DWÓCH BIEGUNÓW LIGI
Wynik: GKS Dziadowa Kłoda 1:10 (1:5) Perła Węgrów
Za nami kolejna seria gier. Węgrów, w ramach 5. kolejki sezonu, pojechał do odległej Dziadowej Kłody, gdzie odniósł okazałe zwycięstwo w pojedynku z tamtejszym GKS'em. Był to mecz dwóch odległych biegunów ligi. Outsider nie zdołał zaskoczyć faworyta i mecz zakończył się bez większych niespodzianek.
Węgrów jechał do Dziadowej Kłody z przekonaniem, że musi ten mecz wygrać - każdy inny wynik byłby wielkim zaskoczeniem. Aktualny lider mierzył się z ostatnią drużyną tegorocznych rozgrywek. Mecz od początku układał się po naszej myśli, a dowodem tego może być bramka strzelona już w 2 minucie spotkania. Gospodarz miał swoje momenty, w których dobrze odpierał ataki Perły i kibice długo musieli czekać na kolejne bramki. Potem przychodziły chwilę, w których Węgrów był nie do zatrzymania i w przeciągu 5 minut strzelał 2 bramki.
Nie był to ten sam GKS, którego pamiętamy z lat wcześniejszych. Dziadowa Kłoda przechodzi wielką przebudowę i ta drużyna z czasem może wrócić na zwycięskie tory, czego życzymy swojemu niedzielnemu rywalowi. Dziękujemy za dobrą grę fair play.
Cieszą kolejne ligowe punkty i już skupiamy się na następnym spotkaniu z Piast Dobrzeń. Sytuacja w tabeli pozostaje zacięta - my robimy swoje! Perła!
Karczewski x 4
Wrona x 2