Tomtex pokonany w ostatnim meczu rundy!

Runda jesienna sezonu 2016/17 dobiegła końca. W ostatniej 13. kolejce pierwszej odsłony tegorocznej kampanii Perła na własnym obiekcie podejmowała Tomtex Widawę Wrocław. Po ciekawym widowisku i bardzo dobrej grze naszej drużyny mogliśmy cieszyć się z okazałego zwycięstwa nad swoim rywalem. Mecz zakończył się wynikiem 6:3 na korzyść drużyny z Węgrowa.

Plan na to spotkanie był prosty, chcieliśmy dobrze zakończyć pierwszą odsłonę sezonu i ważny był dla nas jedynie komplet punktów. Zadanie było jednak trudne, ponieważ naprzeciw nam stanęła dobrze nam znana, silna drużyna Tomtexu. Perła musiała w tym spotkaniu zagrać, nie na 100%, a na 120% swoich możliwości i własnie z takim przekonaniem rozpoczęliśmy niedzielne zawody. Jak to często bywa, po pierwszych minutach ciężko było stwierdzić kto z tego spotkania może wyjść zwycięsko. Oba zespoły mocno atakowały i żadna z drużyn znacząco nie przeważała nad swoim rywalem. Pierwszy do głosu doszedł jednak Węgrów, wykorzystując błąd obrońcy rywala. Michał Banach stanął oko w oko z bramkarzem drużyny przeciwnej (1:0) i bez większych problemów umieścił piłkę w siatce. Tomtex odpowiedział strzałem z dystansu, który zaskoczył naszego golkipera (1:1), ale strzelanie w pierwszej połowie kończyła Perła. Adrian Lipka próbował zabrać się z piłką w pole bramkowe przeciwnika, rywal zdołał wślizgiem wybić mu futbolówkę, która nieszczęśliwie dla przeciwnika wpadła pod nogi naszego najlepszego snajpera i po raz kolejny Michał Banach dał nam prowadzenie (2:1).

W drugiej części spotkania rozpoczął się prawdziwy festiwal goli. Najpierw Daniel Jarzębiński precyzyjnym uderzeniem z 16-metra zdobył swoją drugą bramkę  w rundzie jesiennej (3:1), potem po raz kolejny do głosu doszedł Michał Banach kończąc prostopadłe podanie od Wiesława Kozioła (4:1) i Dawida Golińskiego (5:1). Tomtex odpowiedział następnym trafieniem z rzutu wolnego zaskakując... Jakuba Banacha (kontuzje wyeliminowały naszych bramkarzy i zawodnik z pola musiał stanąć między słupkami Perły) - 5:2. Dawid Basta popisał się efektownym lobem podwyższając nasze prowadzenie na 6:2. Drużyna gości zdołała jeszcze zmniejszyć wielkość porażki w końcowych fragmentach gry, gdy Perła myślami była już w szatni (6:3).

Zawodnicy węgrowskiej drużyny zakończyli rundę jesienna zwycięstwem i kolejnymi 3 punktami. Wkrótce na naszej stronie tradycyjnie już pojawi się podsumowanie pierwszej odsłony sezonu. W tym roku nie zamierzamy zbyt wcześnie zapadać w zimowy sen - bądźcie z nami!

PerłaTV wkrótce na stronie