Węgrów z pierwszym zwycięstwem na wiosnę

W ramach 21. kolejki sezonu węgrowska Perła podejmowała na własnym obiekcie Widawę Stradomia. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 3:1 (2:1). Drużyna gości pierwsza wyszła na prowadzenie, jednak ostatecznie to gospodarze mogli cieszyć się z punktów.

Mecz rozpoczął się dla nas dobrze, dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, częściej stwarzaliśmy liczne sytuacje do zdobycia gola. Gdy wydawało się, że wszystko idzie po naszej myśli, drużyna gości po składnej akcji strzeliła nam bramkę (0:1). W swoim stylu tracimy jako pierwsi gola dostarczając kibicom zgromadzonym przy linii bocznej boiska dodatkowych emocji. Węgrów wiedział jednak ze gol był jedynie przypadkiem i szybko zabrał się za odrabianie strat.  Jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonaliśmy bramkarza rywali po strzałach Daniela Krasinkiewicza oraz Adriana Wrony i wynikiem 2:1 kończyła się pierwsza połowa spotkania.

Druga część pojedynku była mniej obfita w ilość strzelanych bramek ale nie można powiedzieć, że mecz po wznowieniu gry ucichł. Do swoich sytuacji dochodziły oba zespoły i Perła długo nie była pewna zwycięstwa w tym meczu. Stworzyliśmy sobie wiele sytuacji określanych mianem stuprocentowych, lecz tego dnia nasza skuteczność dawała wiele do życzenia. Trener Nobert Kowalski po zawodach stwierdził, że mecz powinien zakończyć się przynajmniej 6:1 dla nas i ciężko się z nim nie zgodzić... Perła trzykrotnie nie wykorzystała sytuacji sam na sam, a ilość odgwizdanych wątpliwych spalonych przez sędziego pobiła wszelkie rekordy. W końcowych fragmentach gry po golu Dawida Stanisławskiego wszystko było jasne, wynik 3:1 był dla nas bezpieczny i tego dnia już nic nie mogło zabrać nam punktów.

Jest to nasze pierwsze wiosenne zwycięstwo, dopiero po 7 spotkaniach udało nam się wywalczyć komplet punktów. Miejmy nadzieję następne mecze rundy będą kończyć się samymi zwycięstwami naszego zespołu. Walczymy o podium ligi! Perła!