Wygrana na zakończenie rundy

W ostatnim meczu ligowym rundy jesiennej Perła Węgrów pokazała, ze potrafi grać w piłkę i pewnie pokonała trzecia silę ligi - Tomtex Widawa Wrocław.

Cale spotkanie rozgrywane było pod dyktando Perły lecz jako pierwsi bramkę strzelili goście. Na odpowiedz Węgrowa długo czekać nie trzeba było, futbolówkę z za pola karnego uderzył Wiesław Kozioł i precyzyjnym strzałem w dolny róg bramki wyrównał wynik na 1:1. Jeszcze w pierwszej połowie gości uratowała poprzeczka po strzale z 20 metrów Michała Mszycy, który nie dokończył spotkania i opuścił boisko po pierwszej połowie z powodu kontuzji.

Druga połowa to ciągle ataki Perły i groźne kontrataki drużyny Widawy Wrocław, bramka dla którejś z ekip wisiała dosłownie w powietrzu. Druga bramkę dla drużyny z Węgrowa zdobył Dawid Basta, który swoim strzałem nie dal żadnych szans bramkarzowi przyjezdnych. Końcowy wynik w ostatnich minutach meczu ustalił kapitan "Dumy Węgrowa" Krasinkiewicz Daniel, który wpadł w pole karne rywala, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Drużyna Perły pokazała, że jeśli chce to potrafi zagrać dobry mecz i trzy ostatnie mecze w jej wykonaniu będą dobrym prognostykiem na rundę rewanżową. Przypomnijmy bilans bramkowy 14 strzelonych bramek, 3 stracone.

Jeśli zaangażowanie będzie takie jak w tych meczach to Perła powinna zająć wysoka lokatę na koniec rozgrywek, tym bardziej że szykują się powroty zawodników oraz wzmocnienia kadry.