Zwycięstwo po ciężkim boju w Smolnej.

W dzisiejszym spotkaniu sparingowym, pomimo dużych braków w składzie, Perła odniosła zwycięstwo nad wyżej notowanym przeciwnikiem. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 na korzyść przyjezdnych z Węgrowa. Nie było to dla nas łatwe spotkanie, dopiero po ciężkim boju mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa.

Na samym wstępie... Węgrów w dzisiejszym spotkaniu wystąpił w niepewnym składzie. Powodem była absencja dużej ilości zawodników, a szczególne braki zauważalne były w defensywie Perły. W roli środkowego obrońcy musiał wystąpić dzisiaj Kamil Dulnik, który zazwyczaj prezentuje się na środku pola gry. Natomiast na prawej stronie defensywy zagrał Jakub Banach, który jest nominalnie prawoskrzydłowym pomocnikiem.

W dzisiejszym spotkaniu w defensywie bardzo dobrze zaprezentowali się Mariusz Olszewski oraz Daniel Krasinkiewicz, trzymając naszą eksperymentalną obronę w ryzach. Obaj zanotowali w tym pojedynku bardzo dużą ilość przejęć i gdyby nie ich dobry występ z pewnością mecz zakończyłby się inaczej.

Pierwsza połowa to niemal niekończący się atak naszych przeciwników. Węgrów nie mógł dłużej przytrzymać piłki i zmuszony był do ciągłej obrony swojej bramki. Przeciwnicy raz po raz bardzo groźnie atakowali i dzięki dużemu szczęściu pierwsza odsłona spotkania zakończyła się jedynie jednobramkową strata do naszego rywala (1:0).

Po przerwie gra całkowicie się zmieniła i to Perła częściej dochodziła do sytuacji strzeleckich. Węgrów przejmując inicjatywę, zdołał strzelić swojemu przeciwnikowi dwie bramki i jak się później okazało były to gole na wagę zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 1:2.