Następna kolejka bez Perły Węgrów. Jakie spotkania warto obejrzeć?

Nadchodzący weekend będzie dla zawodników jak i kibiców węgrowskiego klubu przerwą od ligowych występów naszej drużyny. Niekoniecznie musi oznaczać to przerwę od ligowych emocji, ponieważ niedzielna kolejka zapowiada się bardzo ciekawie. Po tym weekendzie nasza pozycja w tabeli może ulec zmianie, dlatego swój czas wolny warto poświęcić na obserwowanie boiskowych zmagań naszych rywali. Jakie spotkania szczególnie warto obejrzeć? Wszystkie z nich mogą być równie emocjonujące, od pojedynków na szczycie tabeli jak i walki o utrzymanie w lidze w jej dolnej części. My jednak chcemy przedstawić Wam nasze typy na ten weekend:

1. KS Dobroszów - : - Lotnik Twardogóra (godzina 11:00, Nieciszów)

Jeśli chodzi o nadchodzącą kolejkę; spotkanie tych drużyn jest dla nas najistotniejsze. Od wyniku tego meczu zależeć będzie nasza pozycja w lidze. Ciężko jednak ocenić jaki wynik byłby dla nas najkorzystniejszy. Czy aktualny lider rozgrywek jest jeszcze w naszym zasięgu? Czy skupić powinniśmy się raczej na walce o pozycję w tabeli z innymi zespołami ligi? Pojedynek w Nieciszowie zapowiada się bardzo ciekawie. Ostatnie starcie obu zespołów zakończyło się wysokim zwycięstwem Lotnika 7:0. Dobroszów, by zamazać bolesną porażkę z pierwszej odsłony sezonu musi w tym spotkaniu powalczyć o punkty.

2. Grom Siekierowice - : - Sokół Sokołowice (godzina 14:00, Siekierowice)

W naszym zasięgu znajduje się z pewnością trzecia pozycja rozgrywek. Takie miejsce w tabeli, z dorobkiem 28 punktów, zajmuje nasz okoliczny rywal, Grom Siekierowice. W nadchodzącą niedzielę na własnym obiekcie podejmować będą Sokół Sokołowice. Porażka gospodarzy tego starcia postawiłaby nas w korzystnej sytuacji, jednak o to może być ciężko, Grom na własnym obiekcie w tym sezonie przegrał tylko w pojedynku z Lotnikiem, aktualny liderem rozgrywek (1:3).

3. KS Komorów - : - KS II Łozina (godzina 14:00, Królewska Wola)

Hit nadchodzącej kolejki. Spotkanie jednych z najsilniejszych zespołów ligi. Łozina, jeśli nie chce dać szans liderowi rozgrywek na odskoczenie w tabeli, w tym meczu potrzebuje kompletu punktów. KS Komorów zadowolony powinien być choćby z remisu, ponieważ trafili na wymagającego rywala, a nawet 1 wywalczony punkt daje im szanse na podwyższenie pozycji w lidze. Po raz kolejny ciężko jest nam ocenić jaki wynik byłby dla nas najkorzystniejszy. Każdy wywalczony punkt przez oba zespoły oddali nas od ich pozycji w lidze.

4. KS Łazy Wielkie - : - Płomień Krośnice (godzina 14:00, Łazy Wielkie)

Płomień Krośnice to nasz następny rywal w ligowych zmaganiach. Już teraz warto zwrócić uwagę na tego przeciwnika. Ostatni pojedynek naszej drużyny z Łazami Wielkimi nie był dla nas łatwą przeprawą, dlatego porównując wyniki będziemy mogli oszacować poziom zespołu z Krośnic. Najlepszym jednak sposobem, by przekonać się jak silnym arsenałem dysponuje Płomień jest przybycie na to spotkanie osobiście.

5. Polonia Grabowno Wielkie - : - Piast Dobrzeń (godzina 15:00, Grabowno Wielkie)

Pojedynek w dolnej części tabeli ligowej. Nie oznacza to jednak, że wynik tego spotkania jest dla nas kompletnie nieistotny. Piast Dobrzeń to drużyna, z którą przyjdzie nam się jeszcze spotkać w tegorocznych rozgrywkach. Ostatnie starcie Perły z tym przeciwnikiem zakończyło się podziałem punktów (2:2), dlatego z uwagą przyglądamy się naszemu okolicznemu rywalowi. Polonia może wydawać się faworytem tego spotkania, jednak jedyny atut jaki za nimi przemawia to gra na własnym stadionie, ponieważ oba zespoły ostatnio grają równie dobrze. My za faworyta w spotkaniu z Piastem na pewno nie będziemy się uważać, a derbowy mecz w Węgrowie zapowiada się wymianą ognia z jednej jak i z drugiej strony.