Węgrów w IV grupie B klasy

Perła Węgrów w sezonie 2017/2018 mecze rozgrywać będzie w Wrocławskiej kl. B gr IV. Większość nowych-starych rywali  jest nam dobrze znana z poprzednich sezonów rozgrywkowych. Nowa grupa naszej drużyny liczy 13 drużyn, 5 z nich rywalizowało kiedyś z nami w rozgrywkach ligowych (Sokół Sokołowice, Widawa Stradomia, KS Komorów, Piast Dobrzeń, Grom Siekierowice).

Pierwszy mecz ligowy rozegramy na własnym boisku 27 sierpnia, a rywalem będzie Grom Siekierowice. Mecze pomiędzy Perła a Gromem według naszych kibiców oraz zawodników uchodziły za derby, będzie to ciekawe spotkanie. Węgrów uważany będzie na pewno za faworyta tego spotkania, lecz warto wspomnieć, że "derby rządzą się własnymi prawami". Biorąc pod uwagę ostatni sezon w wykonaniu zawodników z Siekierowic, którzy ukończyli go na przed ostatnim miejscu z dorobkiem 20 punktów oraz tracąc 123 bramki wywnioskować można to, że będą chcieli się odpłacić własnym kibicom własnie zwycięstwem nad Węgrowem.

Na pierwszy mecz wyjazdowy, a zarazem drugą kolejkę Perła Węgrów uda się do Dobrzenia zmierzyć się z tamtejszym Piastem. Wracając do historii spotkań w klasie B pomiędzy tymi rywalami padł dwukrotnie remis 2:2, raz zwyciężył Piast pewnie pokonując Perłę na własnym boisku 4:0, do rewanżu doszło na boisku w Węgrowie, gdzie nasza drużyna zwyciężyła 3:1. Dobrzeń ostatni sezon zakończył na 9 miejscu, zapisując na swoje konto 31 punktów. Jest to kolejny mecz nazwany derbami.

Pozostali rywale:

Sokół Sokołowice - ostatni sezon zakończyli na 10 miejscu w grupie Wrocław VIII, strzelając 73 bramki, tracąc 110. Mecze ligowe z drużyną Sokoła rozgrywaliśmy w sezonach 12/14 i 14/15. Wymagający rywal, groźny przy stałych fragmentach gry.

KS Gręboszyce - drużyna powstała w tamtym roku, swoje mecze rozgrywała w rozgrywkach gminnych. Kilku zawodników tego zespołu jest nam dobrze znanych ponieważ reprezentowali przez jakiś czas barwy Perły.

AP Oleśnica - nowo powstała drużyna, docelowo grać w niej mają trenerzy oraz ludzie powiązani z Akademią Piłkarską Oleśnica.

KS Dziadowa Kłoda - reaktywacja drużyny, ostatni mecz rozegrali w sezonie 2007/2008 i właśnie tego sezonu nie mogą zapisać do udanych po 22 rozegranych spotkaniach, na swoim koncie nie zapisali nawet jednego punktu. Bilans bramek wyniósł 15-105. Jak w tym sezonie będzie wyglądać drużyna? Zweryfikuje to liga.

KS Poniatowice - gracze Poniatowic rozegrali już trzy sezon w wrocławskiej klasie B. Ostatni sezon zakończyli na 5 miejscu, na swoje konto zapisali 50 punktów oraz strzelili 78 bramek. Jakie plany mają na ten sezon? Myślę, że jest to drużyna, która może z powodzeniem walczyć o pierwszą czwórkę.

Widawa Stradomia - spadkowicz z wrocławskiej klasy A, do utrzymania zawodnikom z Stradomi zabrakło zaledwie 4 punktów. Sezon zakończyli na 12 z 14 możliwych miejsc. Gracze Widawy na pewno swoje cele skierują w mistrzostwo oraz szybki powrót na wyższy poziom ligowy.

KS Komorów - outsider wrocławskiej B klasy gr IX. Zawodnicy KS'u chcą jak najszybciej zapomnieć o poprzednim sezonie w którym zanotowali zaledwie 4 zwycięstwa, 4 remisy i 16 porażek.

Grom Szczodrów - drużynie z Szczodrowa do zdobycia mistrzostwa gr VIII B klasy zabrakło 3 punktów, w drodze po awans wyprzedzili ich zawodnicy z Dobroszowa. Jest to jeden z poważnych kandydatów do zwycięstwa ligi.

Dąb Dobroszyce - na piłkarskiej mapie znany przede wszystkim z występów w A klasie oraz "okręgówce". Ostatni sezon piłkarze Dębu rozgrywali w wrocławskiej B klasie, na finiszu sezonu zajęli 3 miejsce na podium. Dobroszyce to kolejna drużyna licząca się w walce o mistrzostwo.

Pogoń Syców - kolejny spadkowicz z wyższej klasy rozgrywkowej. Syców rozgrywki zakończył na przed ostatnim miejscu w tabeli zdobywając 23 punkty. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy liczą na szybki powrót do A klasy.

Sezon zapowiada się ciekawie, jak poradzi sobie nasza drużyna? Czy włączy się do walki o najwyższe cele? Odpowiedzi na to pytanie zweryfikuje jesienna runda rozgrywek.

Przed nowym sezonem rozegramy 5 meczów sparingowych o czym pisaliśmy w poprzednich newsach. (http://perlawegrow.futbolowo.pl/news/article/okres-przygotowawczy)