Zwycięska Perła w meczu z Będkowem

Mecz 10. kolejki sezonu z udziałem naszej drużyny zakończył się zwycięstwem podopiecznych Norberta Kowalskiego. Perła ograła na wyjeździe drużynę Sparty Będków 0:4 (0:1). Kolejne bardzo ważne 3 punkty powędrowały na konto węgrowskiej ekipy, która po niedzielnej serii spotkań wróciła na szczyt tabeli równając się punktowo z liderującą Kometą Kryniczno.

Bardzo dobrze rozpoczął się dla nas pojedynek ze Spartą Będków. Już po pierwszej minucie spotkania prowadziliśmy 1:0 po składnej akcji Dawida Basty oraz Adriana Lipki. Dawid posłał piłkę ze skrzydła wzdłuż 5-metra pola bramkowego przeciwnika wprost pod nogi najlepszego snajpera naszej drużyny, a ten bez problemu pokonał bramkarza gospodarzy (0:1). Węgrów prezentował się w tym spotkaniu znacznie lepiej, jednak w pierwszej połowie po szybko strzelonym golu dostosowaliśmy swój poziom gry do poziomu jaki prezentował rywal. Popełnialiśmy błędy w rozgrywaniu piłki głupio tracąc futbolówkę. Ta jednak szybko do nas wracała, ponieważ rywal również nie miał tego dnia pomysłu na grę. Do przerwy więcej goli nie padło.

W przerwie trener Norbert Kowalski mógł przekazać swoje uwagi zawodnikom. Po wznowieniu gry Perła zaprezentowała się znacznie lepiej. Częściej nasze akcje kończyły się groźnymi strzałami czego zwieńczeniem były 3 kolejne strzelone gole. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Adrian Lipka dając nam prowadzenie 0:2 (asysta: Adrian Wrona). Węgrów kontynuował ataki, aż w końcu rywal popełnił błąd kierując piłkę do własnej bramki (0:3). Ozdobą widowiska była bramka jaką popisał się Wiesław Kozioł ustalając wynik spotkania na 4:0.

Zwycięstwo ze Spartą daje nam powrót na szczyt tabeli, ponieważ w 10. kolejce sezonu punkty straciła Kometa remisując z Tomtexem. Węgrów zrównał się punktowo z liderem i już tylko bilans bezpośrednich spotkań decyduje o naszej aktualnej pozycji w tabeli. Do końca rundy jesiennej zostały 3 mecze i jeśli Węgrów zdoła te spotkania wygrać, pierwszą cześć sezonu będziemy kończyć w górnej części tabeli. Perła!