Zwycięstwo na koniec przygotowań

W ubiegłą niedzielę Perła rozegrała ostatni mecz sparingowy w okresie przygotowawczym do wznowienia rozgrywek. Węgrów zaliczył dobre zawody pokonując Starter Gęsiniec 2:0. Mecz rozgrywany był na sztucznej nawierzchni boiska hotelu GEM we Wrocławiu.

Był to mecz, w którym mieliśmy zdecydowaną przewagę nad przeciwnikiem. Węgrów kontrolował grę stwarzając sobie znacznie więcej dogodnych sytuacji. Niestety skuteczność naszej drużyny była tego dnia wyjątkowo na niskim poziomie i długo nie mogliśmy zakończyć akcji golem. Do przerwy, mimo dużej ilości oddanych strzałów, utrzymywał się bezbramkowy remis (0:0).

Po wznowieniu gry Perła zastosowała znacznie wyższy pressing i sytuacji było jeszcze więcej niż w pierwszej połowie. Ciężko było zakładać, że drużyna z Węgrowa do końca meczu nie zdoła znaleźć drogi do bramki. Pierwsze trafienie dla naszego zespołu zdobył Dawid Goliński po precyzyjnym strzale z 20 metra boiska. Drugi, niemal identyczny, gol był autorstwa Michała Banach. Pomocnik Perły również uderzył zza pola bramkowe przeciwnika i pozostawiając bramkarza przyjezdnych bez szans dał nam dwubramkowe prowadzenie. Do końca meczu Perła nie zdołała podwyższyć wyniku spotkania i pojedynek ostatecznie zakończył się zwycięstwem podopiecznych Norberta Kowalskiego 2:0.

Plan na ostatni mecz został zrealizowany. Zwycięstwo na koniec przygotowań oraz dobra postawa zawodników w okresie przygotowawczym napawa nas optymizmem przed wznowieniem rozgrywek. Już w najbliższą niedzielę Węgrów zainauguruje rundę wiosenna, a w pierwszej kolejce nowej odsłony zmierzymy się z Odrą Uraz - więcej o tym spotkaniu wkrótce na naszej stronie. Perła!